„Kamarádky jsem se musela ptát, jestli jsem opravdu vyhrála. Fakt neuvěřitelný. Jsem strašně ráda. Nic takového jsem nečekala. Věřila jsem si na medaili. Ale že bude zlatá? To bych si v životě netipla,“ zářila patnáctiletá reprezentantka Vysočiny.
Její derniéra na ODM tak vyšla podle nejlepšího možného scénáře a emocemi to v cíli jen hýřilo. „Znovu se už na olympiádu nepodívám, tak jsem si to chtěla hlavně užít. Nervozita před startem byla obrovská, ale to je u mě normálka,“ vysvětlovala po famózním výkonu.
“Znovu se už na olympiádu nepodívám, tak jsem si to chtěla hlavně užít.”
Důvodů k radosti měla hned několik — nejenže překonala osobní rekord o 1,72 sekundy, ale navíc v celorepublikových tabulkách letošní sezony vystřelila rovnou na druhou příčku. „Osmistovku jsem pořádně začala běhat až od letošní venkovní sezony. O to víc si toho cením,“ prozradila atletka, kterou láska k běhání poprvé přivedla na atletický stadion před pěti lety.
V cílové rovince čekala na závodnici spojenou s klubem TJ Svitavy i mohutná podpora ze všech koutů tribuny. „Velké díky patří především trenérovi, který mě skvěle na závod připravil. Taky bych chtěla poděkovat všem kamarádům i rodině, kteří mě sem přišli podpořit. Jsem hrozně ráda, že jsem jim mohla udělat radost,“ dodala.
A co čeká nadějnou běžkyni v nejbližší budoucnosti? „Chtěla bych si vyzkoušet dvoustovku překážek. Ale po tomhle úspěchu asi budu muset pokračovat i na osmistovce.“
Text: Dominik Jarka
- Kdo vyhrál zlato v osmistovce na ODM?
- Zlato v osmistovce na ODM vyhrála Rozálie Machová z Jimramova.
- Jaký byl výkon Rozálie Machové?
- Rozálie Machová překonala svůj osobní rekord a vyhrála závod fenomenálním finišem.
- Kdy začala Rozálie Machová běhat osmistovku?
- Osmistovku začala Rozálie Machová běhat až od letošní venkovní sezony.
- Jaké má Rozálie Machová plány do budoucna?
- Rozálie Machová by si chtěla vyzkoušet dvoustovku překážek, ale plánuje pokračovat i na osmistovce.
