Fotbalisté Olomouckého kraje slaví zlato

„Ten ročník je prostě silný. V mezikrajské soutěži jsme skončili třetí, kluci ze Sigmy vyhráli mistrovství Moravy a ve finále s Bohemians jsme byli první v republice. To byly velké úspěchy a vítězství na ODM už je jen třešnička na dortu,“ chválil trenér Martin Kotůlek.

Jádro týmu je pochopitelně olomoucké, každoročně doplněné o další hráče ze všech koutů kraje. „Máme dobré kluky i mimo Sigmu, vždycky se v klubech najde jeden, dva, kteří jsou konkurenceschopní a mají předpoklady. Teď třeba kluci z Přerova, Šumperka, Hranic, Prostějova nebo Uničova,“ vyjmenovával Kotůlek.

Chemie na hřišti fungovala na výbornou a jelikož se většina kluků zná už skoro dva roky, rozumí si s míčem i bez něj. „Sešla se tu skvělá parta. S klukama se dobře známe, takže i spolupráce na hřišti byla dobrá,“ přiblížil reprezentant Patrik Pávek, jeden z hráčů olomoucké Sigmy.

O konečném pořadí na turnaji rozhodovalo až poslední utkání tříčlenné finálové skupiny a Olomouckému kraji stačila k úspěchu remíza. První zápas s Plzeňským krajem totiž zvládl poměrem 2:0 a plzeňští fotbalisté se třetím finalistou, Moravskoslezským krajem, remizovali.

“Sešla se tu skvělá parta.”

První půle zápasu branky nenabídla a v určitých fázích bylo patrné, že se na hráčích podepisuje únava z náročného programu. Olomoučtí fotbalisté se sice mohli smířit s nerozhodným stavem, přesvědčivé výkony ale zpečetili gólem v nastaveném čase a bylo jasné, že si na večerním ceremoniálu pověsí na krk zlaté medaile.

„Měli jsme sílu vepředu, byli jsme na tom dobře rychlostně i gólově,“ vyzdvihl trenér. „K tomu pevná obrana, a i proto se nám podařilo vyhrát.“

Výběr Olomouckého kraje tak naplno napravil předloňský výpadek. Dvanácté místo totiž v žádném případě neodpovídalo kvalitě, kterou fotbal v kraji má, a tak se svěřenci Martina Kotůlka plně soustředili na to, aby na turnaji předvedli, co skutečně umí. A to se jim podařilo.

Text: Ivana Miklendová

https://www.olympijskytym.cz/article/suverenne-az-na-vrchol-silny-rocnik-fotbalistu-olomouckeho-kraje-dosahl-na-vytouzene-zlato

Jak se olomoučtí fotbalisté umístili na ODM?
Olomoučtí fotbalisté vyhráli zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže.
Kdo je trenérem olomouckého týmu?
Trenér Martin Kotůlek chválil tým za jejich výkony a úspěchy.
Jaké úspěchy měli fotbalisté před ODM?
Tým skončil třetí v mezikrajské soutěži a vyhrál mistrovství Moravy.
Jaká byla chemie v týmu?
Chemie na hřišti byla výborná, hráči se znají už skoro dva roky a dobře spolupracovali.